Wellness hotely a služby ve Vysokých Tatrách

Přehled wellness hotelů ve Vysokých Tatrách a blízkém okolí - vybavení, služby, procedury.

Co pojem wellness znamená?
 
Slovo wellness poprvé použil anglický sir A. Johnson ve 17. století ve spojení s dobrým zdravím. Ve 2. polovině minulého století jej znovuobjevili v USA. Dva pánové Donald B. Ardell a John Travis definovali wellness jako stav tělesné a duševní pohody, kterou je možné dosáhnout jen odpovědným přístupem ke svému zdraví, stravování, ke kondici a k celému okolí. Wellness je tedy nový přístup k životu, který směřuje k vytvoření telesné a duševní rovnováhy.
 
Blahodární a léčebné účinky prostředí Vysokých Tater
 
"Léčivé prvky tatranské klímy se vyznačují neobyčejnou čistotou ovzduší, vysokými hodnotami slunečního svitu (ročný průměr 1 817 hod.) a ultrafialového záření. Sníženým atmosférickým tlakem (673 torrov), průměrnou vlahou a nasýceností tatranského ovzduší ozónem a voňavými silicemi. Výhodou lázní je, že jsou situovány nad vrstvou prachové a dymové zóny, čímž je daná vysoká čistota ovzduší, téměř bez baktérií a alergénů."  (zdroj: Kúpele Nový Smokovec)

Všechny příznivé vlyvy jsou znásobené krásami horského prostředí, co na lidský organismus působí mimořádně blahodárně.

Hotel Atrium ***, Nový Smokovec

 Hotel Atrium, wellness Hotel Atrium, wellness 

Zajímavé architektonické řešení tvoří ideální podmínky pro odpočinek. Podzemní vitální svět nabízí lípovou, mentolovou a citrusovou parní saunu, suchou finskou saunu a kolibu saunu, tepidáriá, vířivou vanu s kapacitou 12 osob, sprchový svět, masérské služby, SOTHYS ProSpa Concept - pro krásu pokožky a celého těla, nabízené lázně - zeštíhlující, tonizující nebo relaxační
 
 
  Hotel Atrium, wellness 
Wellness centrum hotelu je skvělým místem na celkové uvolnění a obnovu energie. Výjimečný je vířivý bazén na terase hotelu s výhledem na krásnou tatranskou přírodu. Vodní svět nabízí plavecký 20 m bazén, dětský bazén, jakuzzi, nebo hydromasážní vanu. V centre se nachází ochlazovací bazén s teplotou 5 - 12°C, ledové vědro s proudem ledové vody s teplotou 12°C, kneippove lázně, turecký koupel, či masáž bylinkovými pytlíky. V saunovém světě na Vás čeká eukalyptová, finská, infra, turecká a bylinková sauna. Příjemná teplota a vyhřáté sezení ve hvězdném tepidáriu má uvolňující a relaxační účinek. Součástí wellness centra je fitnes, s možností individuálního i skupinového cvičení, lezecká stěna vysoká 11 m pro děti i dospělé.
 
 

Grandhotel Bellevue ****, Starý Smokovec

 Hotel Bellevue, wellness Hotel Bellevue, wellness
Ve wellness centru Grandhotela Bellevue je k dispozici 20 metrový plavecký bazén, saunový svět a různé lázeňské procedury, které Vás příjemně uvolní. Při výběru vhodných procedur Vám ochotně poradí odborný personál - lékař a fyzioterapeut. Rovněž máte příležitost občerstvit se, případně doplnit tekutiny a minerály ovocnými a zeleninovými šťávami, džusy a energetickými nápoji přímo u bazénu v Aquabare.

Terapie: masáž, reflexní masáž, parafango a rešelinový zábal, oxygenoterpie (vdechování vzduchu obohaceného kyslíkem o 40 až 60 %), aromaterapia (příznivý vlyv esenciálních olejů), světelná a zvuková terapie (křyšťálový koupel), inhalace při chronických zápalech horních a dolních dýchacích cest, bronchiální astmě, vířivé vany, kneippove šlapací lázně, magnetoterapia (protizápalový efekt, podpora procesů hojení a proti edémové působení a jiné.)
 

Hotel Aquacity Seasons ***, Poprad

   
Luxusní hotel Aquacity Seasons se nachází v areálu nejekologičtějšího aquaparku na světě. V aquaparku se nacházejí vnitřní bazény s termální vodou, vnější termální bazény, plavecký bazén, dětský bazén, dětské atrakce, saunový svět, kryocentrum, tobogány, fitness, masáže a další služby.
 Hotel International, wellness  
Relaxační služby hotelu zahrnují vnitřní bazén s protiproudem (4 x 9 m.) a vodou s teplotou 30°C, vnější bazén s vyhřívanou vodou (5 x 3,2 m), a mini vitálním světem, ktorého součástí je parní aromatická sauna, finská sauna, infra sauna, vnější ochlazovací bazének, tropická sprcha, ledové vědro, skotská masážní kabina, ledová tříšť a vířivá vana. Pro aktivní klienty je k dispozici fitness.
 

Hotel Trigan Baník ***, Štrbské Pleso

 Hotel Kontakt, wellness Hotel Kontakt, wellness
V hotelu je pro klienty připravené potěšeí pro duši i tělo - hotelový vitální svět - bazén s vodnímy tryskami, sauny, masáže, fitness centrum a tepidarium.

Kúpele Nový Smokovec, Hotel Palace a Hotel Branisko

Hotel Palace, Branisko, wellness Hotel Palace, wellness 

Revitalizaci v nověvybudovaném wellness centru v Lázních Nový Smokovec zabezpečuje finská sauna, parní sauna, solní inhalace, infra sauna, vířivá vana, kneippove lázně na nohy, tepidárium, zážitkové sprchy, aroma sauna a ochlazovací káď.
 

Lázeňská léčba zahrnuje tyto léčebné procedury: inhalace, oxygenoterapie, perličkový koupel, skotské střiky, vířívý koupel, masáže (klasické, reflexní), elektroléčba (magnetoterapia, diadynamické proudy, krátkovlná diatermia, ultrazvuk, komorový hydrogalvan), rašelinové obklady, biolampa, solux, individuální a skupinový léčební tělocvik, dychová gymnastika.
 

Hotel Slovan ***+, Tatranská Lomnica

   
Krásné relax centrum zahrnuje relaxační bazén s masážnímy tryskami, saunu, dětský bazén, masáže.

 

Hotel Titris ***, Tatranská Lomnica

  Hotel Titris Odborár, wellness
Součástí hotelového komplexu Hotela Titris *** je vodní svět Aquarelax. Vybavením atrakcí se hotel zařadil mezi špičku vysokotatranských hotelů, se širokou nabídkou doplňkových služeb během celého roku. Relax centrum je rozděleno na dvě zóny.
 

V zóně I. najdete rekreační bazén s protiproudem, masážní sezení s perličkou, zádové masážní trysky, hydromasážní trysku na masáž dolních končetin, vzduchový gejzír, zrychlovací kanál, ležadlovou vzduchovou bublinkovou masáž celého těla, vodné chrliče pro masáž horné části zad, vodní hřib a tobogan s vodním proudem.
 

V zóně II. se nacházejí suchá, bio bylinková sauna, mokrá - parní sauna, ochlazovací bazének, ochlazovací výstup do exterieru s brodítkem a sprchou, vířivá vana, sprchy a odpočívárna. Součástí poskytovaných služeb jsou masáže, ke každé zóně je k dispozici sociální a hygienické zázemí, odborní personál a aqua bar.

Hotel Villa Siesta ***, Nový Smokovec

   

V hotelu Villa Siesta máte možnost vyskoušet finskou saunu, infra saunu, hydromasážní vanu, různé druhy masáží. K dispozici je rovněž malé fitness centrum a stolní tenis.

Hostům nabízíme různé druhy masáží:
- aromaterapia
- masáž lávovými kameny
- klasická masáž
- reflexní masáž chodidel
- bankování

 

  

Ve WELLNESS Pieris najdete: 

Oddychový relaxační bazén - nacházejí se zde masážní trysky, vodopád, protiproud. 

Vířivá vana 

Oddechové lehátka  

Infrasauna 

Eukalyptová parní sauna 

Klasická finská sauna 

SPA

Vyhledat ubytování

O nás

Zajišťujeme ubytování ve Vysokých Tatrách už více než 10 let. Jsme team lidí z Vysokých Tater. Nabízíme ubytování v zařízeních, se kterými máme dobré zkušenosti a známe je. Garantujeme Vám rychlou odpověď při rezervaci ubytování.
Šetříme Váš čas.
JSME VÁŠ PARTNER
V TATRÁCH.

 

Aktuality

Už máme také "plovoucí" ceny!

Stejně jako u letenek nebo pobytů u moře se ceny v průběhu roku mění. Poradíme vám, KDY je to nejvýhodnější, a najdeme pro každého pobyt NA MÍRU. Tatry jsou opravdu pro každého, nedejte na ostatní..zkuste to sami :).

Víc

Newsletter

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 46569782
DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 53051939
DIČ 2121250153