Celodenní okruhy


Pokud jste vyznavači dlouhých túr můžete si vybrat z následujících tras. Trasy můžete různým způsobem kombinovat. Při výstupech je důležité dávat si pozor na některé horské průchody (např. Příčné sedlo), které nejsou oboustranně přechodné!

1. Starý Smokovec – Hrebienok – Sliezsky Dom – Poľský Hreben Prielom (2288 m.n.m) – Zbojnícka chata – Starý Smokovec (cca. 10 hod.) 
Velmi pěkná trasa. Během této túry můžete zařadit i výstup na Východní Vysokou (z Polského hřebene - je to náročnější, vyžaduje použití rukou k výstupu).
Po cestě můžete kromě výhledu na podtatranské obce vidět i Velické Pleso při Slezském Dome, Kvetnicové pleso, Dlouhé pleso, Velkou Studenou dolinu a další štíty. V případě, že Vám na Polskem hřebeni dojdou síly, můžete se vrátit zpět na Sliezsky Dom. Při výstupu na Polský hřeben je vhodné použít řetězy. Podobně to platí i při výstupu na Průlom.

 Mapa zdroj: http://mapy.hiking.sk/

2. Starý Smokovec – Hrebienok – Zamkovského chata – Téryho chata – Priečne sedlo! (2352 m.n.m) – Zbojnícka chata – Prielom – Poľský hrebeň – Sliezsky Dom – Starý Smokovec
Fyzicky náročný ale jeden z nejkrásnějších tatranských okruhů, který bychom vám doporučili.


Mapa zdroj: http://mapy.hiking.sk/


3. Starý Smokovec – Zamkovského chata – Téryho chata – Sedielko (2372 m.n.m) – Javorina
Velmi zdlouhavá túra, zejména v části od sedýlka do Javoriny. Tato část vede přes Zadní javorového dolinu podél potoka Javorinka. Cesta umožnuje pěkný výhled na Muráň (1890 mnm). Z Tatranské Javoriny je možné vrátit se zpět linkovým autobusem.

Mapa zdroj: http://mapy.hiking.sk/

Vyhledat ubytování

O nás

Zajišťujeme ubytování ve Vysokých Tatrách už více než 10 let. Jsme team lidí z Vysokých Tater. Nabízíme ubytování v zařízeních, se kterými máme dobré zkušenosti a známe je. Garantujeme Vám rychlou odpověď při rezervaci ubytování.
Šetříme Váš čas.
JSME VÁŠ PARTNER
V TATRÁCH.

 

Aktuality

Už máme také "plovoucí" ceny!

Stejně jako u letenek nebo pobytů u moře se ceny v průběhu roku mění. Poradíme vám, KDY je to nejvýhodnější, a najdeme pro každého pobyt NA MÍRU. Tatry jsou opravdu pro každého, nedejte na ostatní..zkuste to sami :).

Víc

Newsletter

Kontakt

Vysoké Tatry Travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 46569782
DIČ 2023439660
IČ DPH: SK2023439660

VT travel s.r.o.
Švábovce 69, 059 12 Slovakia
IČO 53051939
DIČ 2121250153